kurz ALS Provider

Evropská resuscitační rada (ERC) vyvinula během devadesátých let 20. století portfolio respektovaných kurzů technik léčby oběhové nestability a zástavy oběhu, Advanced life Support (ALS), které se učí jednotnou metodou ve všech členských zemích. S cílem zajistit vysokou kvalitu výuky bez ohledu na zemi, kde kurz probíhá, stanovila ERC striktní kritéria na metodologii výuky, výukové materiály, vybavení při kurzu a jednotné kurikulum i testování uchazečů. Navíc drží ERC kontrolu nad výběrem instruktorů a tutorů v kurzu. Úspěšní absolventi obdrží po kurzu certifikát platný ve všech zemích EU, alei dalších zemích, například v Austrálii, Kanadě, na ropných plošinách v mezinárodních vodách a podobně.

Kurz ALS Provider trvá dva dny a je velmi intenzivní. Předchází mu měsíční teoretická domácí příprava, samotný kurz je pak koncipován jako praktický nácvik týmové resuscitace podle simulovaných scénářů. Výuka probíhá interaktivním způsobem a vyžaduje plné a aktivní zapojení všech účastníků, kteří mají podporu silného a početného instruktorského týmu.

Pro rok 2017 byly vypsány termíny konání kurzů na 29.-30.4.2017 (so-ne), 26.-27.6.2017 (po-út), 19.-20.8.2017 (so-ne), 21.-22.8.2017 (po-út), 9.-10.12.2017 (so-ne) a 11.-12.12.2017 (po-út). Srpnové kurzy proběhnou v Resortu Devět skal v Milovech, všechny ostatní se uskuteční v Hradci Králové v hotelu Tereziánský dvůr. Pro více informací a registraci prosím klikněte na preferovaný termín.

Kurzy budou probíhat v českém jazyce, manuál pro domácí přípravu je v anglickém jazyce.